Narodowe Czytanie w Bibliotece Pedagogicznej w Czarnkowie

12 września 2017r. w ramach akcji Narodowego Czytania w Bibliotece Pedagogicznej młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie czytała wybrane sceny z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. „Górkę” reprezentowała młodzież należąca do grup „Słowo i gest” oraz „Twarzą w twarz”, działających przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance: Roksana Chmura, Miłosz Nowak, Kamil Januszkiewicz, Agata Golon, Agata Piątek, Jan Zawierucha i Jagoda Rajch. Gościnnie wystąpili Agata Kwiczak oraz Maja Witt.

Spotkanie z dramatem Wyspiańskiego nie należało do najłatwiejszych ze względu na język, jakim mówią chłopi z „Wesela”, ale uczniowie sprostali zadaniu, wcielając się w role chłopskich bohaterów. Podziękowania dla Pani Hanny Gadzińskiej za opiekę nad uczniami oraz dla pracowników biblioteki za włączenie się do szczytnej akcji.

Justyna Łopatko, Mirosława Kunysz

Zajrzyj na fanpage!:)