Zapraszamy serdecznie do udziału w półfinałach dla regionu pilskiego Międzywojewódzkiego XVIII Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej odbędą się 17 XI 2017 r. o godz. 1000 w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance. Zgłoszenia konkursowe do 10 XI 2017r.

Finał konkursu odbędzie się w Świebodzinie 1 XII, gdyż głównym organizatorem konkursu jest Regionalne Centrum Kultury w Świebodzinie.

Dzisiaj w MDK w Trzciance odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne zajęć gry na gitarze. Instruktorzy omówili program pracy oraz przydzielili wychowanków do poszczególnych grup.

Z przykrością informujemy, iż z powodów zdrowotnych do dnia 21.10.2017 odwołane zostają zajęcia plastyczne prowadzone przez P. Martę Tyll

Zapraszamy przy tym do uczestnictwa we wszystkich innych zajęciach, zarówno plastycznych, jak i pozostałych;)

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku od 15 lat na zajęcia w komputerowej pracowni plastycznej. Ciekawe zajęcia z fotomanipulacji, obróbki zdjęć ( fotomontaż) oraz grafiki wektorowej. Zajęcia odbywają się co drugi tydzień we wtorki i środy w godz. 15:30-17:00 , kolejne zajęcia w dniach 10.10-11.10. Widzimy się w sali nr 25 :)

To już 2 lata wyjazdów na basen z Aniołami. Z przyjemnością Zapraszamy na sezon #3!!!!

17 września 2017 roku w Trzciance odbył się już VII Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica. Głównym organizatorem turnieju było Stowarzyszenie im. Ferdynanda Dziedzica przy współpracy partnerów, którymi byli miasto i gmina Trzcianka, Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance oraz Wielkopolski Związek Szachowy.

Po raz kolejny rozgrywki miały miejsce w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance, która na dobre zagościła już na szachowej mapie Polski, jako idealne miejsce do rozgrywania najlepszego jednodniowego turnieju szachowego w kraju.

 

W tym roku do Trzcianki zawitali czołowi szachiści z Polski. Listę startową otwierał arcymistrz Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn), który jest najlepszym zawodnikiem w kraju i legitymuje się 22 rankingiem na świecie. Należy nadmienić, że był to pierwszy turniej szachów szybkich zagrany w tym roku przez arcymistrza z Kwidzynia i pierwszy turniej rozegrany w Polsce! Kolejnymi zawodnikami, którzy uświetnili Memoriał swoim udziałem byli arcymistrz Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) – aktualny Mistrz Świata w rozwiązywaniu zadań szachowych, arcymistrz Michał Krasenkow (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), arcymistrz Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice) oraz arcymistrz Michał Olszewski (Akademia Szachowa Gliwice). Na starcie nie zabrakło również najbardziej utytułowanego zawodnika w Polsce, pierwszego polskiego arcymistrza - Włodzimierza Schmidta (Akademia Szachowa Gliwice). W sumie w VII Międzynarodowym Memoriale Szachowym wzięło udział 194 szachistów z 4 krajów, a więc więcej niż w ubiegłej edycji.

 

Ciekawostką jest fakt, że różnica pomiędzy najstarszym a najmłodszym uczestnikiem turnieju wyniosła aż 80 lat! Obaj zawodnicy spotkali się ze sobą w drugiej rundzie turnieju, a ich pojedynek zakończył się wygraną bardziej doświadczonego zawodnika.

 

Po całodziennej rywalizacji, ostatecznie zwycięzcą okazał się arcymistrz Kacper Piorun z dorobkiem 8,5 pkt. (na 9 możliwych). Na drugim miejscu uplasował się mistrz międzynarodowy Marcin Szeląg (Akademia Szachowa Gliwice), a na ostatnim miejscu podium stanęła arcymistrzyni Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów), która jednocześnie otrzymała nagrodę dla najlepszej kobiety.

 

Pula nagród tegorocznego Memoriału wyniosła ponad 20 000 zł. Turniej dofinansowano ze środków gminy Trzcianka w kwocie 15 000 zł.

 

Wyniki opublikowane są na stronie www.chessmanager.com

 

Maciej Cybulski / foto: Leszek Malicki