Zajęcia recytatorskie i teatralne

Zapraszamy serdecznie do udziału w półfinałach dla regionu pilskiego Międzywojewódzkiego XVIII Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej odbędą się 17 XI 2017 r. o godz. 1000 w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance. Zgłoszenia konkursowe do 10 XI 2017r.

Finał konkursu odbędzie się w Świebodzinie 1 XII, gdyż głównym organizatorem konkursu jest Regionalne Centrum Kultury w Świebodzinie.

Tym razem w Finale Centralnym 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce (najważniejszego konkursu w Polsce organizowanego przez Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie!).

 

Jury, w którym zasiadali wybitni znawcy m.in. profesorowie Akademii Teatralnej w Warszawie przyznało I. Nagrodę w kategorii dorosłych Aleksandrze Ignasińskiej z Trzcianki. Tym samym Ola powtórzyła sukces z ubiegłego roku, jednak już w wyższej kategorii.

 

Warto zaznaczyć, że w finale wystąpił również Marek Smoliński z Krzyża Wlkp. też reprezentujący naszą LOTKĘ.

 

To piękne zwieńczenie tego artystycznego sezonu LOTKOWICZÓW

 

Gratulujemy.

 

Miło nam poinformować o sukcesie Aleksandry Ignasińskiej z Teatru Poezji LOTKA – reprezentantki naszego Młodzieżowego Domu Kultury. Na Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w dalekim Lubaczowie, na który składają się 3 turnieje:

1. Turniej Literatury Tworzonej na Obczyźnie : "OD MICKIEWICZA DO MIŁOSZA"

2. Turniej "LITERATURA DLA DZIECI"

3. Turniej Twórczości Jednego Poety ''MIROSŁAWA SZYCHOWIAK''

Ola zdobyła w nich odpowiednio I. III. i II. Nagrodę i została tym samym laureatką Grand Prix tego festiwalu.

Gratulujemy!!!

W piątkowy wieczór na MDK-owskiej scenie wystąplili aktorzy Teatru LOTKA szlifującego swoją pasję pod okiem naszego instruktora Włodzimierza Ignasińskiego.

Podwieczorek z LOTKĄ stanowił podsumowanie całości zajęć w tym sezonie artystycznym. Więcej zdjęć na fanpage'u.

Zmienić swój wygląd w kilka chwil, aby być nie do rozpoznania? Postarzeć się o kilka czy kilkadziesiąt lat? Przeistoczyć się w księżniczkę elfów? Czy to możliwe? Ależ tak! Gdzie? Oczywiście w teatrze.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, należący do grup „Słowo i gest”, „Twarzą w twarz” i „Słowa na wolności” działających przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance, 29 maja mieli okazję obejrzeć od kulis Teatr Nowy w Poznaniu i uczestniczyć w pokazie charakteryzacji. 

Zapraszamy na podsumowanie sezonu teatralnego 2016/2017 z grupą teatralną LOTKA. W piątek 2 czerwca o godz. 17:00 spotkamy się w sali teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury. Zapraszamy na małą kulturalną ucztę:)