Żeglarstwo

„Żeglarstwo, to nauka umiejętności podejmowania decyzji / dowodzenia poprzez umiejętność połączenia stanowczości, zdolności do ryzyka z gotowością do kompromisów, a także opanowanie emocji i zdolność słuchania innych”.

Zajęcia z żeglarstwa odbywają się na Harcerskim Ośrodku Wodnym we współpracy z ZHP oraz Klubem MKS MDK. Przeznaczone są one dla dzieci i młodzieży powyżej 10 lat.

Osoba prowadząca: Krzysztof Trzebiatowski.

 

 

 

 

9 września 2017 roku Michał Majchrzak wziął udział w XVIII Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich w klasie Optymist o Puchar Starosty Obornickiego i Burmistrza Rogoźna. O miejsce na podium rywalizowało 33 uczestników : Człuchów, Czersk, Międzyrzecz, Piła, Trzcianka, Rogoźno.

Michał zdobył ZŁOTY MEDAL.

Tak ogromnego sukcesu gratulujemy młodemu żeglarzowi jak i opiekunowi panu Krzysztofowi Trzebiatowskiemu 

W regatach o puchar prezydenta miasta Piła i organizacji ISSA (International Sailing School Association)  7. miejsce na 19 jachtów w swojej kategorii zajął Michał Majchrzak. W sumie w zawodach startowało 30 jednostek. Życzymy powodzenia na kolejnych regatach;)

Przygotowania do sezonu wśród wodniaków trwają w najlepsze;) Zajęcia MDK z żeglarstwa prowadzi Krzysztof Trzebiatowski. Więcej fotek na fanpage'u!

W dniach 3-4 IX 2016r. odbyły się XL Otwarte Mistrzostwa Pilskiego Związku Żeglarskiego. Do Chodzieży nad jezioro miejskie zjechało się ok 50 żeglarzy. Startowali oni w klasach Optymist, Cadet, OK dinghy.