Zajęcia techniczne

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku od 15 lat na zajęcia w komputerowej pracowni plastycznej. Ciekawe zajęcia z fotomanipulacji, obróbki zdjęć ( fotomontaż) oraz grafiki wektorowej. Zajęcia odbywają się co drugi tydzień we wtorki i środy w godz. 15:30-17:00 , kolejne zajęcia w dniach 10.10-11.10. Widzimy się w sali nr 25 :)

W niedzielę 10 września na lotnisku w Pile odbyły się VIII zawody modeli szybowców swobodnie latających . Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance reprezentowała tradycyjnie pracownia modelarska prowadzona przez instruktora Eugeniusza Umańskiego. W zawodach udział wzięli modelarze z Piły, Trzcianki, Słupska. Modelarze z MDK startowali w trzech klasach. Eryk Bejger w kategorii F1A, zajął  czwarte miejsce oraz w F1H  trzecie miejsce. Szymon Siadak, Miłosz Więckowski i Wojtek Kita startowali w najmłodszej grupie F1A/M zajmując drugie trzecie i czwarte miejsca. Choć pogoda nie dopisała to zawody odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze kończąc ten sezon startów modeli szybowców swobodnie latających.

Teraz to tylko zapraszamy na zajęcia modelarskie do MDK w Trzciance wszystkich, którzy by chcieli  w przyszłym sezonie brać udział w zawodach modeli szybowców swobodnie latających.

15.07.2017r. na lotnisku w Pile odbyły się drugie w tym roku Ogólnopolskie zawody Modeli Szybowców Swobodnie Latających klasy F1A. Po raz pierwszy naszą imprezę zaszczycili zawodnicy Kadry Narodowej w tym sporcie i czołowi modelarze naszego kraju tworzących historię tego sportu, byli i teraźniejsi Mistrzowie Polski, Świata i Europy. W zawodach uczestniczyli też zawodnicy koła modelarskiego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance Eryk Bejger z instruktorem Eugeniuszem Umańskim i gościnnie reprezentująca naszą modelarnie Wiktoria Izban. Mistrzowie pochwalili postawę i zaangażowanie naszych zawodników i życzyli im osiągnięcia takiego poziomu i sukcesów jakie sami zdobywali w swoim życiu.

Drugie spotkanie z cyklu Grand Prix modeli szybowców swobodnie latających odbyło się 25.06.2017roku na lotnisku w Pile.

Modelarze z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance Eryk Bejger wraz z instruktorem Eugeniuszem Umańskim pomimo trudnych warunków atmosferycznych rozegrali trzy kolejki lotów.

Tym razem nikt nie stracił swojego modelu co świadczy o stale rosnącym poziomie zawodników.

W niedzielę 18.06.2017r. na pilskim lotnisku rozegrane zostały po raz kolejny zawody modeli szybowców swobodnie latających klasy F1H. Modelarze z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance nie tylko włączyli się w pomoc przy organizowaniu tej imprezy ale też czynnie uczestniczyli w niej jako zawodnicy.

Zawody obfitowały w wiele udanych lotów.  Początkowo planowano rozegrać pięć kolejek lotów, jednak ze względu na silny wiatr rozegrano trzy kolejki , które to wyłoniły zwycięzców . W konkursie  uczestniczyli zawodnicy z Aeroklubu Słupskiego, Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych i Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance. Zawody przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze jednak duży ruch na lotnisku znacznie utrudniał pościg modelarzom za swoimi modelami. Zwycięzcami pierwszego spotkania byli:

I miejsce Wiktoria Izban  Aeroklub Słupski

II miejsce Zeno  Mokras   Klub Modelarzy Lotniczych Dortmund Niemcy

III  miejsce Ryszard Lewandowski Pilski Klub Modelarzy Lotniczych

IV miejsce Kacper Grabski Aeroklub Ziemi Pilskiej 

V Robert Izban Aeroklub Ziemi Pilskiej

VI Marcel Skibiński Pilski Klub Modelarzy Lotniczych

Już za tydzień w niedzielę  organizatorzy zapraszają na drugą edycję  spotkanie Grand Prix modeli szybowców swobodnie latających.

 

 

 

Pan Hubert Niezborała jako instruktor MDK pojawił się w każdym miejscu naszego powiatu, by zachęcać dzieci od najmłodszych lat do zapoznawania się z podstawami robotyki i programowania.

Miast spędzać czas przed ekranem z grami młodzi sami tworzyli i wprawiali w ruch maszyny z klocków Lego.

Robomaniacy towarzyszyli nam podczas różnego typu imprez, zarówno realizowanych przez MDK, jak i festynów i inicjatyw powiatowych.

Oto obszerna fotorelacja z zajęć i wydarzeń z udziałem Robomaniaków;)

Zachęcamy również przy okazji do udziału w półkoloniach z Robomaniakami.