Turystyka

Kolejne działania Grupy Inicjatyw Twórczych w MDK już wkrótce!;)

 

Nagrodzono nas bowiem w konkursie Czarnkowsko-Trzcianeckiego Lokalnej Grupy Działania pt. "Aktywni Mieszkańcy"!:)

 

Niebawem zrealizujemy zatem nasz pomysł w rzeczywistości;) Odwiedzajcie MDK na bieżąco!

Dzięki współpracy z Klubem TSD Sport nasz MDK mógł po raz kolejny wysłać młodzież ze szkół średnich na międyznarodową młodzieżową wymianę do...Laponii!

Tak, tak! Byliśmy u samego Św. Mikołaja! Pod opieką Krzysztofa W. Jaworskiego z Młodzieżowego Domu Kultury mieliśmy możliwość podróżować wszystkimi dostępnymi środkami transportu, z których najbardziej podobał nam się prom ze Sztokholmu do Helsinek;) Po sylwestrze w stolicy Finladii trafiliśmy do dalekiej miejscowości Ranua, która liczy sobie 4 tysiące mieszkańców i drugie tyle zwierząt w...ZOO!

Niesamowitym przeżyciem było również odczucie tego siarczystego mrozu (przeszło -30 stopni!) oraz skorzystanie w nim z sauny! Jeszcze bardziej w pamięci został także widok tańczącej na nocnym niebie zorzy polarnej...po prostu nie do opisania..;) Ale co najważniejsze to tuziny nowych znajomych z całej Europy (i nie tylko, bo poznaliśmy również..Meksykankę:D) i gros wspomnień z przeszło tygodnia spędzonego pod kołem podbiegunowym..:)

Kamil, Weronika, Wiktoria, Szymon, Maciej, Wojtek, Gosia i Krzysztof podpisują się obiema rękoma, że warto poznawać nowe miejsca i kultury..:)

Fotogaleria na facebook'u! Nawet w Kurierze trzcianeckim w TV Asta usłyszycie coś o wyjeździe;)

Do usłyszenia!

Pozdrowienia z dalekiej, zasypanej śniegiem i bardzo mroźnej Laponii przesyłają nam młodzi reprezentanci polskiej delegacji, którzy wybrali się w długą podróż do Finlandii z naszym instruktorem;)

 

Prócz ekipy z Polski spotkali się tu także goście z Hiszpanii, Włoch oraz rzecz jasna Finlandii, ale jest też chociażby jedna Meksykanka!:)

 

W planie mają odwiedzenie Świętego Mikołaja i przekroczenie kręgu polarnego! Powodzenia!;)

Już niedługo 6-osobowa grupa młodzieży wyjedzie z naszym instruktorem na kolejną wymianę międzynarodową;) Tym razem młodzi odwiedzą...Finlandię!

 

O tym jak wymiana będzie wyglądać, jak przygotować się do zimowej pogody i trwającego 2-3 godziny dnia(!) rozmawiano na skype'ie z liderami poszczególnych grup;)

 

Liczymy na relację z pobytu po powrocie!;)

MDK wybrał się na wycieczkę do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika. Widzieliśmy Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa i stare kamienice. Kto odważył się stanąć pod Krzywą Wieżą i nie przewrócił się, dał dowód swojej prawdomówności. 

Plan wycieczki do Torunia

Data 19.11.2016

 

Koszt dla dziecka 80 zł plus 20 zł obiad= 100 zł

Koszt dla osoby dorosłej 90 zł plus 20 zł obiad=110 zł ( w przypadku gdy dziecko jedzie z rodzicem lub innym opiekunem nie ma potrzeby wpłat na obiad)

Cena obejmuje przejazd, bilety wstępu, obiad. 

 

Godz.7.15 zbiórka na parkingu przed Halą Sportowo- Widowiskową w Trzciance

Godz. 7. 30  wyjazd do Torunia ( czas przejazdu 3-3.5  godz.)

Godz. 11.00-12.00 Warsztaty wypiekania pierników w Muzeum Toruńskiego Piernika plus zwiedzanie wystawy: Historia pierników i piernikarstwa w Toruniu

Godz. 12.15- 13.00 zwiedzanie Toruńskiej Starówki

Godz. 13.15- 14.15 pokaz: Mój kumpel Miko” w Planetarium

Godz. 14.15-15.00 wystawa interaktywna Ziemia Geodium w Planetarium

Godz. 15.15 – 16.50 przerwa na obiad 

Godz. 17.00- 18.00 Dom Legend Toruńskich- przeniesiemy się  w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii -  pokaz 6 legend 

Godz. 18.00- 18. 30 spacer : „Toruń nocą”( w razie niepogody wyjazd o g. 18.00 z Torunia)

Godz. 18.30 wyjazd z Torunia 

Godz.22.00- 22.30 planowany przyjazd ( w razie zmian zostaną państwa poinformowani telefonicznie) parking przed Halą  Sportowo- Widowiskową w Trzciance

 

Prosimy o przygotowanie dla dzieci:

Małej poduszki i kocyka do autokaru, odpowiedniego stroju i wygodnego obuwia, suchego prowiantu i napojów (uczestnicy obiad mają opłacony), plecaka, prosimy także o zaopatrzenie w odpowiednie środki w przypadku choroby lokomocyjnej.